2/2017


szkoła mistrzów fortepianu 2012

Częściowo zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury w ramach programu operacyjnego "Promocja Czytelnictwa"
22.07-4.08 - 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

Filharmonia Krakowska - Music Summer

FX Music Group zaprasza

Filharmonia Poznańska - sezon 2017/2018

„Straszny dwór” w ramach 21. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej!

Balet Opery Krakowskiej tańczy do muzyki jazzowej! „Dwie Historie - jeden Taniec”

„Koncert finałowy” zwieńczy cykl „Pieśń – Teatr Słowa”

9.06.2016 - Premiera „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha w Operze Krakowskiej!

9.06-2.07.2017 - Letni Festiwal Opery Krakowskiej - „Teatr Opery”

6.06.2017 - Po konferencji prasowej


Być może muzyka jest uniwersalnym językiem Wszechświata, przybliżającym nam tajemnicę jego duchowości, podobnie jak matematyka pomagająca nam w odkrywaniu tajemnic jego fizyczności. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest ona swego rodzaju prajęzykiem, językiem uniwersalnym, zrozumiałym dla każdego człowieka, bez względu na wiek, różnice pokoleniowe, narodowość, kolor skóry czy rasę. Muzyka ma zarazem swoistą moc - zbliża, łączy, inspiruje, podnieca.

Wielu ludzi zachwyciła do tego stopnia, że stała się tematem i sensem ich życia. I właśnie dla nich, choć nie tylko, powołaliśmy do życia dwumiesięcznik "Twoja Muza". Mamy nadzieję, że stanie się on przewodnikiem i poradnikiem w edukacji muzycznej dla uczniów i studentów szkół artystycznych, ich rodziców, nauczycieli i profesorów.

"Twoja Muza" będzie dostarczać informacji o tym, co ważne i ciekawe, co dzieje się w poszczególnych szkołach i uczelniach muzycznych, jakich wydarzeń artystycznych nie można przegapić, jaki instrument wybrać, dokąd jechać na kurs. Stworzy forum do dyskusji o sukcesach i porażkach oraz skutecznych metodach dydaktycznych. Będzie przedstawiać sylwetki wyróżniających się uczniów i studentów. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wysiłek uczniów nie zawsze przynosi spodziewane efekty. Podpowie, jak kierować nauką, aby była przyjemniejsza, jak sobie radzić ze stresem. Będzie też dostarczać wielu praktycznych informacji. W tym numerze znajdziecie, między innymi, informacje o tym, że muzykowanie zwiększa iloraz inteligencji, zmniejsza wydzielanie hormonu agresji oraz stresu.

Pierwszy numer "Twojej Muzy" jest wstępną propozycją, rodzajem zaproszenia do tworzenia kolejnych wydań. Chcielibyśmy, aby "Twoja Muza" była nie tylko czasopismem specjalistycznym, ale przede wszystkim - środowiskowym, pełniącym rolę zwierciadła, w którym możemy się przejrzeć, a zarazem zobaczyć to, co dzieje się z dala od nas, o czym warto wiedzieć. Namawiamy więc uczniów, studentów, nauczycieli i profesorów do nadsyłania na adres redakcji swoich wypowiedzi, artykułów, informacji i propozycji. Każdy, komu muzyka jest szczególnie bliska, może zadecydować o kształcie "Twojej Muzy".

Pragniemy, by "Twoja Muza" stała się Waszym pismem, z którym będziecie się utożsamiać, na które będziecie czekać i polecać je również tym, którzy nie chodzą do szkół muzycznych, a są spragnieni wiedzy o sztuce.

Serdecznie zapraszamy do współpracy instytucje, firmy, organizacje pracujące i działające na rzecz muzyki, aby zechciały wspomagać tę długofalową działalność, której celem nadrzędnym jest podniesienie rangi muzyki, kształcenia muzycznego i poziomu umuzykalnienia polskiego społeczeństwa na tle jednoczącej się Europy.
Mamy nadzieję, że właśnie takiego pisma Wam brakowało.

Redaktor Naczelny

Adam Wojciechowski


powrót

Krzyżówka
Słownik

Ustaw jako stronę startową

Prześlij znajomym


Książki
Podręczniki
Czasopisma
Płyty CD2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013   

Numer poprzedni
Licznik odwiedzin:

1


Gdzie kupić    Redakcja    Misja    Kontakt   

Zobacz nas w:
facebook logo