2/2017


szkoła mistrzów fortepianu 2012

Częściowo zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury w ramach programu operacyjnego "Promocja Czytelnictwa"
22.07-4.08 - 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

Filharmonia Krakowska - Music Summer

FX Music Group zaprasza

Filharmonia Poznańska - sezon 2017/2018

„Straszny dwór” w ramach 21. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej!

Balet Opery Krakowskiej tańczy do muzyki jazzowej! „Dwie Historie - jeden Taniec”

„Koncert finałowy” zwieńczy cykl „Pieśń – Teatr Słowa”

9.06.2016 - Premiera „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha w Operze Krakowskiej!

9.06-2.07.2017 - Letni Festiwal Opery Krakowskiej - „Teatr Opery”

6.06.2017 - Po konferencji prasowej


Adam Wojciechowski - Muzyka Naszych Czasów


Więź pokoleniowa młodych kompozytorów z młodymi wykonawcami i młodą publicznością wprowadzi w krwioobieg szkolnictwa artystycznego Muzyka Naszych Czasów pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ADAM WOJCIECHOWSKI: Pani wyróżnia się życzliwością, znajomością wielu ważnych ludzi, umiłowaniem muzyki. Co sprawiło, że pani poświęciła się muzyce?

ADRIANNA PONIECKA-PIEKUTOWSKA (prezes Zarządu Stowarzyszenia Akademia im. Krzysztofa ...Renata Popkowicz-Tajchert - Marzyciel, wizjoner, kreator


Śmierć ludzi, których szanujemy, cenimy, podziwiamy, kochamy przychodzi zawsze za wcześnie, zaskakuje, dziwi, budzi niedowierzanie i sprzeciw. Dlatego tak trudno mi pisać o dyrektorze Stefanie Sutkowskim w czasie przeszłym, a jego życie i twórcze działanie zamknąć w czasowe ramy: 7 marca 1932–22 kwietnia 2017.

Przeżył 85 lat, więc raczej niemało, ale wciąż miał wiele marzeń i pomysłów związanych z muzyką, choć wydarzenia ostatnich pięciu lat przygasiły jego ...Ewa Palińska - W artystycznym raju


„Codziennie mam kontakt z największymi artystami naszych czasów. Dodatkowo, podjąłem podyplomowe studia jako korepetytor operowy na Muzycznym Uniwersytecie Wiedeńskim. Uważam, że dyrygent operowy powinien umieć pracować ze śpiewakami przy fortepianie, stąd decyzja o dokształcaniu się w tym kierunku. Czuję się w Wiedniu jak w artystycznym raju” – mówi dyrygent Rafał Kłoczko, który odbywa staż w Wiener Staatsoper.

Ewa Palińska: Wielu dyrygentów, z którymi ...Izabela Suchocka - Uboga milionerka


Pojawiła się w Białymstoku niespodziewanie, u schyłku roku 1988. Była osobą samotną.Zdecydowała się przyjąć zaproszenie swojego kolegi z czasów wileńskich, a zarazem równolatka, Witolda Czarneckiego. Święta upłynęły w miłej atmosferze, którą chciałoby się kontynuować, stąd plany, pomysły, rady – co zrobić z kolekcją?

Julitta Anna Sleńdzińska była spadkobierczynią kolekcji potężnej, dorobku czterech artystycznych pokoleń malarzy zakorzenionych w Wilnie co najmniej od ...Adam Wojciechowski - Misterium Męki Pańskiej


10 kwietnia rozpoczął się w Krakowie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najważniejszych europejskich festiwali (jego 14 edycja) poświęconych muzyce renesansu i baroku, Misteria Paschalia. Przyciąga melomanów z całego świata. Tym razem przedstawił starannie wyselekcjonowaną muzykę Wielkiego Tygodnia, wykonywaną przez uznanych mistrzów i wybitnych interpretatorów muzyki.

Festiwal został zorganizowany wspólnie z francuską telewizją Mezzo. Koncerty były również nadawane we ...

powrót

Krzyżówka
Słownik

Ustaw jako stronę startową

Prześlij znajomym


Książki
Podręczniki
Czasopisma
Płyty CD2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013   

Numer poprzedni
Licznik odwiedzin:

1


Gdzie kupić    Redakcja    Misja    Kontakt   

Zobacz nas w:
facebook logo